اف بی ایرونی


رسانه‌های بین المللی از عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در بازی با اسپانیا تمجید کردند.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه به مصاف اسپانیا رفت و با یک گل بازی را واگذار کرد.

به گزارش اف بی ایرونی، این بازی در رسانه های مختلف اروپایی بازتاب گسترده ای داشت و البته به عملکرد خوب تیم ایران نیز اشاره شده است.

روزنامه دیلی میل انگلیس نوشت: تیم ملی فوتبال اسپانیا هرچند مالکیت توپ زیادی برابر ایران داشت ولی با خوش‌شانسی توانست ایران را شکست دهد. گل نسبتا شانسی دیگو کاستا و البته گل ایران که با کمک VAR مردود اعلام شد، نشان از صلابت تیم ملی فوتبال ایران داشت.

روزنامه کیکر آلمان نوشت: تیم ملی فوتبال ایران کار را برای اسپانیا بسیار سخت کرد و تا یک قدمی توقف و حتی شکست این تیم هم پیش رفت اما در نهایت این تیم اسپانیا بود که توانست برنده بازی شود.

روزنامه گاردین چاپ انگلیس نوشت: تیم ملی فوتبال اسپانیا با عنصر شانس موفق به شکست تیم بدشانس ایران شد. ایران در این دیدار عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست تحسین برانگیز بازی کند.

موندو دپرتیوو چاپ اسپانیا نوشت: اسپانیا به سختی توانست دیوار ایرانی را تخریب کند. تیم ملی اسپانیا با حداقل گل حریف خود را شکست داد و به لطف گل شانسی کاستا و با کمک VAR توانست به یک‌هشتم نهایی نزدیک شود.

ال پاییس اسپانیا نیز نوشت: تیم فرناندو هیرو در مقابل تیم دفاعی ایران به سختی توانست پیروز شود و با یک گل اتفاقی به سه امتیاز بازی دست یافت. لاورخا با این برد به یک هشتم نهایی نزدیک شد.

مارکای اسپانیا نوشته است: اسپانیا اذیت شد اما در نهایت به لطف گل دیه‌گو کاستا که با زانویش به ثمر رساند ۳ امتیاز را از آن خود کرد. مردان هیرو برای دفاع از سد دفاع پرتعداد ایران مشکلات زیادی داشت اما در نهایت مزد سختکوشی‌اش را گرفتند. کمک داور ویدئویی هم در مورد اسپانیا عدالت را برقرار کرد و گلی که ایران می‌توانست بازی را به تساوی بکشاند، مردود اعلام کرد و همه چیز ختم به خیر شد. یک گل شانسی از دیه‌گو کاستا خیال اسپانیا را راحت کرد، اسپانیایی که در نیمه اول خطری دروازه‌اش را تهدید نکرد اما در پایان اذیت شد زمانی که ایران از لاک دفاعی‌اش خارج شد.

آس نیز نوشت: راه صعود اسپانیا در جام جهانی هموار شد و اسپانیایی که می‌خواست خودی نشان دهد در نهایت بازی که به اندازه دو بازی بود را برد. نیمه اول ایران یک بازی غیرقابل تحمل و کسل کننده بود که در آن حملات اسپانیا به خودرو زرهی ایران بی‌نتیجه بود. در نیمه دوم یک شوت غیرقابل تصور و خطرناک دروازه اسپانیا را تهدید کرد. 

سایت SPORT X نوشت: نبض اسپانیا روی صحنه حمله ایران روی ۲۰۰ ایستاد و ماتادورها بسیار خوش شانس بودند که این توپ(ضربه سر دقایق پایانی طارمی) گل نشد.

درباره : مختلف

دروازه‌بان تیم ملی ایران معتقد است اسپانیا با یک گل شانسی توانسته پیروز شود.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه به مصاف اسپانیا رفت و با یک گل بازی را واگذار کرد.

به گزارش اف بی ایرونی، علیرضا بیرانوند پس از بازی اظهار کرد: هنوز در شوک هستم و باور نمی‌کنم که سه امتیاز این بازی را از دست دادیم. حداقل حق ما از این دیدار یک مساوی باارزش بود.

وی ادامه داد: شرمنده مردم ایران شدیم زیرا از ما انتظار داشتند که حداقل یک امتیاز شیرین برابر اسپانیا بگیریم. امیدواریم بازی بعد بتوانیم حریف‌مان را شکست دهیم. به هر حال گل ما آفساید بود. اگر آن گل شانسی را هم از حریف نمی‌خوردیم، اسپانیا تا صبح نمی‌توانست به ما گل بزند.

سعید عزت‌اللهی بعد از بازی گفت: ما خیلی تلاش کردیم و با جان و دل دویدیم تا مردم را خوشحال کنیم و مردمی هم که در استادیوم بودند را خوشحال به خانه بفرستیم ولی متاسفانه باختیم. اسپانیا قهرمان جهان است و بهترین بازیکنان را در اختیار دارد. ما با تمام وجود برای مردم ایران بازی کردیم و شرمنده آنها شدیم. مقابل پرتغال دوبرابر امروز تلاش می‌کنیم تا راهی مرحله بعدی شویم.

وحید امیری بعد از بازی گفت: باید به خودمان افتخار کنیم که برای تیم ملی بازی می‌کنیم. فقط ما نه، بلکه همه هواداران باید به تیم ملی افتخار کنند که ما مقابل بهترین تیم دنیا بازی خوبی کردیم. به بازیکنان و مردم ایران تبریک می‌گویم، ما به حریف موقعیتی ندادیم، امیدوارم مردم و مسئولان از این تیم حمایت کنند. ما می‌توانیم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم.

وی در مورد دیدار آینده تیم ملی مقابل پرتغال اظهار داشت: ما ۳ امتیاز داریم و پرتغال ۴ امتیاز دارد، باید در آن دیدار پیروز شویم تا صعود کنیم. تلاشمان را می‌کنیم و امیدواریم با دعای خیر مردم عملکرد خوبی داشته باشیم.

درباره : مختلف

دو ستاره تیم ملی اسپانیا بعد از پیروزی برابر ایران به وقت کشی شاگردان کی‌روش اشاره کردند.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه به مصاف اسپانیا رفت و با یک گل بازی را واگذار کرد.

به گزارش اف بی ایرونی، سرخیو راموس بعد از بازی گفت: ایران آمده بود که در بازی وقت‌کشی کند اما خوشحالیم که به شیوه دیگری بازی را بردیم. هواداران ایران ما را «هو» می‌کردند و در چنین شرایطی خیلی مهم است که شما بتوانید خونسردی‌تان را حفظ کنید، چون اینجا کمک داور ویدئویی وجود دارد که همه صحنه‌ها و اتفاقات بازی را زیر نظر دارد و همه چیز را مشخص می‌کند.

کاپیتان تیم ملی اسپانیا افزود: در هر صورت ما خوشحالیم که یک قدم روبه جلوی دیگر برداشتیم و حالا باید سعی کنیم که صدرنشین گروه‌مان بمانیم چون این هدف اصلی ماست. من فکر می‌کنم که در تمام ابعاد این توانایی را داریم که در بازی‌های بعدی بهتر کار کنیم.

 ایسکو نیز پس از بازی گفت: بردن این بازی برای ما خیلی سخت بود و فشار زیادی تحمل کردیم، ایران ما را بیش از اندازه اذیت کرد. این بازی تقریبا همه چیز داشت و ایرانی‌ها  تلاش می‌کردند که توپ را از دروازه‌شان دور کنند. آنها وقت‌کشی می‌کردند  و از همه ترفندهایی که در فوتبال است استفاده کردند.

درباره : مختلف

دو بازیکن کارآمد ایران معتقدند تیم ملی می تواند پرتغال را شکست دهد و به مرحله حذفی جام جهانی صعود کند.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه به مصاف اسپانیا رفت و با یک گل بازی را واگذار کرد.

به گزارش اف بی ایرونی، کریم انصاری‌فرد بعد از بازی گفت: بازی خوبی انجام دادیم. همه بچه‌ها تلاش کردند و هرچه در توان داشتند گذاشتند اما بدشانس بودیم. موقعیتی که تیم اسپانیا به گل رسید موقعیت مسلم گل نبود اما به هر حال فوتبال همین است. باید از این بازی یاد بگیریم و از فردا این باخت را فراموش کنیم و شرایط‌مان را بهتر کرده تا آماده بازی با پرتغال شویم. فکر می‌کنم بازی با پرتغال حساس‌ترین بازی تاریخ فوتبال ما است و همه این حساسیت‌ را درک کردند تلاش می‌کنیم تا صعود کنیم و دوشنبه همه با هم جشن صعود بگیریم.

مرتضی پورعلی گنجی نیز بعد از بازی گفت: بدشانس بودیم. مقابل بهترین تیم دنیا خوب و با نظم بازی کردیم. به داشتن چنین هم‌تیمی‌هایم به خودم می‌بالم. باید روی بازی با پرتغال تمرکز کنیم تا با کسب پیروزی به مرحله بعد برویم.

درباره : مختلف

مهاجم جوان تیم ملی فوتبال نسبت به انتقادها از خودش واکنش نشان داد و با چشمانی اشکبار به گفتگو با خبرنگاران پرداخت.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه به مصاف اسپانیا رفت و با یک گل بازی را واگذار کرد.

به گزارش اف بی ایرونی، سردار آزمون در دو بازی اخیر عملکرد خوبی نداشت و در پایان بازی نیز نسبت به انتقادها واکنش نشان داد.

وی درباره بازی اظهار کرد: بازی سختی برای ما بود. این تیم از ما قدرتمندتر است و بازیکنان بزرگی دارد. ما تلاش زیادی کردیم که شکست نخوریم اما شانس با ما یار نبود و بازی را واگذار کردیم ولی هنوز یک بازی با پرتغال داریم و در صورت پیروزی می‌توانیم صعود کنیم. باید تمام تمرکز خود را روی بازی بگذاریم. هم ما و هم اسپانیا و پرتغال به یک اندازه شانس صعود داریم و قطعا به پرتغال نخواهیم باخت. 

مهاجم تیم ملی در هنگامی که می‌خواست درباره عملکرد خودش در بازی‌های جام جهانی روسیه صحبت کند، بغض کرد و با گریه ادامه داد: من از مردم ایران گله دارم زیرا آن‌ها فکر می‌کنند  هیچ تلاشی نمی‌کنم. من انتقادهای بی‌دلیل زیادی را می‌شنوم. اینجا هستم تا برای تیم ملی بجنگم و مردم ایران را شاد کنم. در مقدماتی جام جهانی مردم را شاد کردم و هدفم این بود که در این جام نیز همین کار را ادامه دهم. شاید می‌خواهند من ۲۳ ساله را شکست دهند. اکنون که من گریه می‌کنم به خاطر بازنده بودنم نیست و این گریه به خاطر این است که دلم به حال خودم و قدرنشناسی مردم می‌سوزد. اگر مردم ازعملکرد من ناراضی هستند بعد از جام جهانی از تیم ملی می‌روم.

این مسئله باعث شد ملی پوشان به حمایت از سردار بپردازند. علیرضا جهانبخش در این خصوص گفت: اصلاً قبول ندارم که بازیکنی کم‌کاری کرده باشد چون آزمون همیشه تلاش می‌کند. نه فقط او، بلکه تمامی بازیکنان تیم ملی زحمت می‌کشند و بی‌انصافی است که بگویند یکی، دو نفر کم گذاشته‌اند. شاید آزمون احساسی بوده که چنین صحبتی کرده ولی این درست نیست که او گم گذاشته است.

احسان حاج صفی نیز گفت: اصلاً چنین چیزی نیست. همه بازیکنان ما غیرتی بازی کردند و جنگیدند که حداقل یک امتیاز بگیریم. به‌شخصه این قول را می‌دهم در بازی آینده ۱۰ برابر توانمان بیشتر انرژی بگذاریم تا پرتغال را ببریم و صعود کنیم.

درباره : مختلف

تیم کین، سناتور آمریکایی با کنایه به سیاست دولت آمریکا در قبال مهاجران و جداکردن کودکان از والدین آن ها، تصاویری را در حساب توییتری خود منتشر کرد و آن ها را «هتل واقعی ترامپ» توصیف کرد.

درباره : مختلف


تصاویری از آخرین تمرین تیم ملی ایران پیش از دیدار با اسپانیا

درباره : مختلف

تیم ملی فوتبال ژاپن در دیدار برابر تیم کلمبیا به برتری دست یافت.

در اولین دیدار از ششمین روز مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تیم های ژاپن و کلمبیا از گروه هشتم مسابقات به مصاف هم رفتند.

به گزارش اف بی ایرونی، برای نماینده آمریکای جنوبی اوسپینا، موریلو، آریاس، موجیکا، داوینسون سانچز، کارلوس سانچز، کوادرادو(۳۰-باریوس)، لرما، کوینترو(۵۹-خامس)، فالکائو و اسکیدرو(۷۰-باکا) بازی کردند.

در تیم ژاپن نیز کواشیما، شوجی، ناگاتامو، ساکای، یوشیدا، شیباساکی(۸۰-یاموگوچی)، هاراگوچی، کاگاوا(۷۰-هوندا)، اینوی، هاسبه و اوساکو(۸۵-اوکازاکی) به میدان رفتند.

نیمکت نشینی خامس و باکا از جمله نکات عجیب در ترکیب تیم کلمبیا بود که البته هر دو در نیمه دوم به میدان رفتند.

هنوز سه دقیقه از بازی نگذشته بود که کارلوس سانچز با دست مانع باز شدن دروازه کلمبیا شد و داور بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد و این مدافع را نیز اخراج کرد تا کار برای زردپوشان بسیار سخت شود و سانچز هم اولین اخراجی جام لقب بگیرد.

دومین پیروزی برای آسیا/ کلمبیای 10 نفره مغلوب ژاپن شد

شینجی کاگاوا پشت توپ قرار گرفت و توانست دروازه کلمبیا را باز کند تا گل اول بازی به سود ژاپن رقم بخورد.

کلمبیای ده نفره به حمله ادامه داد و در دقیقه ۳۹ توانست با ضربه ایستگاهی خوان کینترو گل تساوی را به ثمر برساند و به ادامه کار امیدوار شود.

در نیمه دوم هر دو تیم صاحب موقعیت هایی بودند که ژاپنی ها به خاطر بهره بردن از یک بازیکن بیشتر شانس بهتری برای زدن گل دوم داشتند و در دقیقه ۷۳ توسط اوزاکو به این گل رسیدند.

دومین پیروزی برای آسیا/ کلمبیای 10 نفره مغلوب ژاپن شد

کلمبیا با حضور خامس و باکا و تلاش های فالکائو نتوانست گل تساوی را دوباره به ثمر برساند و در نهایت سامورایی‌ها سه امتیاز بازی را کسب کردند تا بعد از ایران، دومین نماینده پیروز آسیا در جام جهانی روسیه لقب بگیرند.

درباره : مختلف

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به بررسی بازی پیش‌روی شاگردان کارلوس کی‌روش مقابل اسپانیا در گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ پرداخت.

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) نوشت؛ تیم ملی فوتبال ایران در آستانه دیدار با اسپانیا تمرینات لازم را انجام داده و با پیروزی یک بر صفر مقابل مراکش در بازی اول در گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روحیه گرفته است. آنها چهارشنبه شب در ورزشگاه کازان آره‌نا با اعتمادی به نفس بالایی به مصاف اسپانیا خواهند رفت.

به گزارش اف بی ایرونی، در حالی که بدون شک خوش‌شانسی یکی از فاکتورهای پیروزی لحظات پایانی ایران مقابل مراکش بود، تیم ملی دقیقاً همان کاری را کرد که انتظار می‌رفت، یعنی بازی پرشور. از همان اول روشن بود که تساوی در بازی اول نمی‌تواند برای صعود از چنین گروه باکیفیتی برای این تیم آسیایی کافی باشد. با کسب سه امتیاز از بازی اول، آنها اکنون صدرنشین گروه B هستند و سرشار از اعتماد به نفس.

پس از کسب حداکثر امتیاز از بازی اول خود، از هر تمرین تیم ملی می‌شود فهمید که بازیکنان این تیم اکنون اراده و باور لازم برای رسیدن به مرحله حذفی جام جهانی این رقابت‌ها را دارند. با این حال، کارلوس کی‌روش حالا بعد از از دست دادن روزبه چشمی به دلیل مصدومیت باید خط دفاعی‌اش را برای بازی با اسپانیا بازسازی کند، دیداری که داشتن خط دفاعی قدرتمند در آن بسیار حیاتی است.

دیدن اینکه کی‌روش چه برنامه‌ای برای متوقف کردن خط حمله لاروخا دارد، جالب خواهد بود، این در حالی است که قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰، شروع آتشین در این دوره از رقابت‌ها داشته است. در حالی که تساوی ۳ بر ۳ اسپانیا مقابل پرتغال تصویری ارزشمند برای قرار گرفتن در کتاب تاریخ جام جهانی بود، لاروخا از آن بازی تنها یک امتیاز کسب کرد.

آیا فرناندو هیرو در بازی‌ دومی که روی نیمکت تیم ملی اسپانیاست، تغییراتی ایجاد خواهد کرد؟ شاید او نیازی به این کار نداشته باشد. با دو گلی که کاستا در بازی با پرتغال به ثمر رساند، نشان داد که متعلق به این سیستم بازی اسپانیا است. آنها بازیکنانی دارند که به آسانی توپ را در میانه میدان حرکت می‌دهند، این در حالی است که داوید دخه‌آ مصمم خواهد بود تا به مانند بازی اول دروازه‌اش سه بار باز نشود و سرخیو راموس هم خوشحال می‌شود در این راه به او کمک کند.

آیا می‌دانید که پیروزی لحظه آخری ایران مقابل مراکش، بعد از هفت بازی بدون برد شامل پنج تساوی و دو شکست، اولین برد تیم ملی در مسابقات جام جهانی پس از برتری ۲ بر یک ایران مقابل آمریکا در سال ۱۹۹۸ بود؟

درباره : مختلف

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران به سوالی درباره حضور بانوان تماشاگر در ورزشگاه های روسیه واکنش جالبی نشان داد.

مسعود شجاعی در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل اسپانیا اظهار داشت: من هم بسیار خوشحال هستم که در اینجا حضور دارم و آرزوی هر بازیکنی است که جام‌جهانی را یک بار تجربه کند و این اتفاق برای هر کسی رخ نمی‌دهد.

به گزارش اف بی ایرونی، وی افزود: برای هر فوتبالیستی کم پیش می‌آید که بتواند در جام‌جهانی به میدان رود. همان طور که می‌دانید اینجا شرایط فرق دارد. در جام‌جهانی شما هر چقدر که تجریه داشته باشید باز این شرایط متفاوت است. بازی ملی با بازی باشگاهی فرق دارد و جام‌جهانی با بازی‌های ملی قبل هم متفاوت است. من خیلی هیجان‌زده‌ام از اینکه اینجا هستم و این اتفاق بزرگی است.

شجاعی تصریح کرد: تیم‌هایی که قبلا بازیکنان بزرگی داشتند نتوانستند این تجربه را کسب کنند و در جام جهانی حضور داشته باشند و این شیرین ترین اتفاق زندگی من است. کار راحتی نداریم و ۳۲ تیم بهترین‌های دنیا اینجا هستند و ما می‌خواهیم توانایی‌مان را نشان دهیم.

وی در واکنش به انتقادهایی که به چشمی شده بود و حالا مصدوم شده و اکنون بازیکنان چطور جای او را پر خواهند کرد تا پیامی به او بدهند، گفت: روزبه بازیکنی مهم برای ما بود و بازیکنی کلیدی است. با انتقادهایی هم که به او بود نشان داد چه بازیکن خوبی است. جای خالی او حس می‌شود اما بازیکنانی داریم که جای خالی او را پر کنند. 

شجاعی افزود: همه باید بدانند که ما یک تیم هستیم و این فرهنگ ما است. ما فقط یک تیم نیستیم یک خانواده و یک ملت هستیم و این را قبلا هم نشان دادیم در شرایط سخت باهم بودیم و متحد سعی کردیم نتیجه بگیریم. مصدومیت روزبه و از دست رفتن جام جهانی هم بیشتر از قبل به ما کمک کرد متحد شویم. شاید برای او خوب نباشد اما درون زمین به ما کمک کرد و اکنون ما را متحدتر کرده است، چون روزبه دوست و برادر ما نیست و می‌خواهیم نشان دهیم چه تیمی هستیم.

کاپیتان تیم ملی در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد حضور تماشاگران خانم در روسیه برای تیم ایران خوشایند بوده است، تصریح کرد: من برای شما و سوالی که پرسیدید احترام زیادی قائلم، اما همانطور که گفتم ما یک ملت و خانواده هستیم و این را در عمل ثابت کردیم. اگر امروز در مورد این مسئله صحبت کنیم بی‌احترامی به تیم حریف است و ترجیح می‌دهم این مسئله ای هم که مورد سوال شما بود را در خانواده خودمان حل کنیم.

درباره : مختلف
صفحات سایت