اف بی ایرونی


هفته گذشته بارش شدید باران و وقوع سیلاب بخش‌هایی از کشور ژاپن را درنوردید که اکنون با فروکش کردن سیلاب‌ها، دمای هوا در تابستان کاهش یافته و خیابان‌های گل آلود آن، مملو از زباله‌ها شده است.

درباره : مختلف

فعال سیاسی اصولگرا گفت: اصولگرایان تمامیت خواه دچار توهم و بدعادتی نسبت به حقوق حقه مردم شده‌اند و انگیزه ای برای رقابت سیاسی سالم و بدون رانت ندارند چون فکر می کنند همیشه جای آنها در قدرت تضمین شده است و سند ششداگ نظام و انقلاب بنام آنان ثبت و ضبط شده است.

گروه سیاست اف بی ایرونی : حسن بیادی درباره چرایی بیگانه بودن زبان اصولگرایان برای جامعه به اف بی ایرونی گفت: اتفاقا مردم متوجه زبان اصولگرایان و ديگر گروههای سیاسی می شوند به همین دلیل است که در میان مردم خوشبینانه کمتر از پانزده درصد جایگاه دارند و این معضل درحالی‌است که هم اکنون گروه ها و سلایق مختلف اصولگرا و دیگر گروههای سیاسی زبان همدیگر را نمی فهمند و بایکدیگر دشمنی داشته و خصمانه باهم برخورد می کنند.

وی افزود: در رقابت های سیاسی آینده خواهیم دید که همچون انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و ۹۶ و مجلس دهم به اصولگریان و دیگران اقبال و رغبتی نشان نمی دهند و فقط به نظریات و حمایتهای اشخاص سیاسی اعتماد خواهند کرد چون می دانند در پشت پرده زبان گروه های اصولگرا و دیگر جناحها مسیر و اهدافی است که مصالح عمومی و ملی را تأمین نمی کند بلکه فقط از این میان، باندهای قدرت و ثروت هستند که متنفع می شوند. 

وی با بیان اینکه جناحهای سیاسی مخصوصاً گروهها و باندهای سیاسی همچون “جمنا” زبان مردم را نمی دانند، افزود: البته این مسئله به قشر خاصی از اصولگرایان همچون باند جمنا برمی گردد که متصل به باندهای قدرت و ثروت هستند و تلاش  می کنند، خود را سخنگو، نماد یا لیدر این جریان نشان دهند و روحیه تمامیت خواهی مشکل اصلی آنان است.

دبیرکل جمعیت آبادگران یادآور شد: این دسته از اصولگرایان دچار توهم و بدعادتی نسبت به حقوق حقه مردم شده‌اند و انگیزه ای برای رقابت سیاسی سالم و بدون رانت ندارند چون فکر می کنند همیشه جای آنها در قدرت تضمین شده است و سند ششداگ نظام و انقلاب بنام آنان ثبت و ضبط شده است.

وی افزود: هرچند بخش هایی از نیروهای اصولگرا و اصلاح طلب و بعضی از مستقلین هستند که در بین مردم و رسانه‌ها جایگاه دارند اما این گروههای تمامیت خواه متصل به قدرت و ثروت اساسا فراموش کردند که در چه جایگاهی هستند و چه مسئولیتی در قبال مردم دارند. با وجودی که اکثر جایگاه های قدرتی و ثروتی را در اختیار گرفتند، تمام فکر و ذهن شان این است که جایگاه های بیشتری را از آن خود کنند، برایشان هم مهم نیست که چه بلایی بر سر مردم می آید.

بیادی درباره چرایی ریزش پایگاه اجتماعی جریان اصلاحات و اصولگرایی ادامه داد: دیگر مردم رغبتی به اصولگرایی و اصلاح طلبی نشان نخواهند داد، مردم متوجه شدند که اصولگرایان و اصلاح طلبان فقط شعار عوض می کنند و خبری از استفاده از جوانان و گردش نخبگان  بین آنان وجود ندارد؛ در واقع شعارهای به ظاهر زیبا مطرح می کنند اما ماهیت رویکرد سیاسی خود را بخاطر موفقیتشان در  بکارگیری زر و زور و تزویر تغییر نمی دهند. 

این فعال سیاسی تأکید کرد: همه مردم درک کرده‌اند که این رفتارها دوگانه و منافقانه است بنابراین مردم برای تنبیه عاملان این رفتار دوگانه بعضی از جناحها و اعضاء و اجزای دولت ناموفق و فساد خانمان برانداز اداری و تحریمهای داخلی تصمیمات سختی گرفته‌اند و باید هوشیار باشیم که دیگر مردم مظلوم چیزی را برای از دست دادن ندارند بنابراین خواسته‌های خودرا بگونه‌های مختلف مانند مردم خرمشهر و آبادان و اهواز از طریق نافرمانیهای مدنی  و در انتخابات آتی نشان داده و به اجرا در خواهند آورد.

درباره : مختلف

رئیس‌جمهور آمریکا که بابت تبرئه روسیه از دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا مورد انتقادات شدید قرار گرفته روز سه‌شنبه از سخنانش عقب‌نشینی کرد.

به گزارش اف بی ایرونی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در جمع برخی از نماینده‌های کنگره از سخنان روز گذشته‌اش در نشست خبری مشترک با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه عقب‌نشینی کرد. 

او ضمن اذعان به اینکه جمع‌بندی جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره اتفاق افتادن دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ را می‌پذیرد گفت: «اقدامات روسیه تأثیری روی نتیجه انتخابات نداشت.»

واکنش‌ها در آمریکا به سخنان ترامپ در نشست خبری مشترک با پوتین کماکان ادامه دارد و امروز (سه‌شنبه) «پل رایان»، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا گفت کنگره آمریکا اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه به بهانه دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را بررسی می‌کند. 

ترامپ در کنفرانس خبری روز دوشنبه در حضور پوتین دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ را رد کرده و گفته بود پوتین در گفت‌وگوی دوجانبه با او قویاً این موضوع را تکذیب کرده است. 

وزارت دادگستری آمریکا اخیراً ۱۲ افسر اطلاعاتی ارتش روسیه را متهم کرد در سال ۲۰۱۶ برای هک رایانه‌های حزب دموکرات و اثر گذاشتن بر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تلاش کرده‌اند. روسیه این اتهامات را رد کرده است.

ترامپ روز سه‌شنبه گفت سخنانش در «هلسینکی» را مرور کرده و متوجه شده که در یک جا یک عبارت را به اشتباه گفته است. او گفت آنچه قصد داشته بگوید این بوده که دلیلی وجود ندارد که دخالت در انتخابات از سوی روسیه صورت نگرفته باشد، اما به جای آن گفته دلیلی وجود ندارد که این دخالت از سوی روسیه صورت گرفته باشد.  

رئیس‌جمهور آمریکا گفت دولت او «با جدیت» جلوی هرگونه تلاش برای دخالت در انتخابات سال ۲۰۱۸ را خواهد گرفت. 

ترامپ در واکنش به انتقادها از او بابت تضعیف ائتلاف «ناتو» گفت که کشورهای این ائتلاف در حال حاضر سهم خودشان از بودجه فاعی را پرداخت می‌کنند و او از «ینس استولتبرگ»، دبیر کل ائتلاف ناتو متشکر است.

ترامپ: امیدوارم ایران به ما زنگ بزند

ترامپ گفت با پوتین درباره ضرورت کاهش دادن سلاح‌های هسته‌ای و مقابله با «بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران» هم رایزنی کرده است. 

ترامپ گفت: «ما درباره ایران و ضرورت مقابله با بلندپروازی‌های هسته‌ای و اقدامات بی‌ثبات‌کننده این کشور رایزنی کردیم.»

وی اضافه کرد: «همان‌طور که اکثر شما می‌دانید ما به توافق ایران خاتمه دادیم- که یکی از بدترین توافق‌هایی است که می‌توان تصور کرد. این اقدام، تأثیر مهمی روی ایران داشته و این کشور را به صورت جدی تضعیف کرده است و ما امیدواریم که ایران زمانی با ما تماس بگیرد. شاید آن موقع به توافق جدیدی برسیم و شاید هم نرسیم.»

ترامپ در ادامه گفت: «اما ایران کشوری که پنج ماه پیش بود نیست. آنها دیگر زیاد نگاهشان به مدیترانه و کل خاورمیانه نیست. مشکلات بزرگی دارند که اگر با ما توافق کنند خیلی راحت‌تر می‌توانند آنها را حل کنند.»

ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان در تیرماه سال ۱۳۹۴ به توافقی دست یافتند که قرار بود در ازای ایجاد محدودیت در بخش‌هایی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، همه تحریم‌های بین‌المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را رفع کند.

دولت آمریکا از نخستین روزهای اجرایی شدن این توافق، کارشکنی‌ها در اجرای آن و تلاش برای کاستن از مزایای اقتصادی ایران از آن را آغاز کرد. با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا این کارشکنی‌ها شدت گرفت و او بارها تهدید کرد کشورش را از توافق هسته‌ای خارج خواهد کرد.

ترامپ سرانجام سه‌شنبه ۸ می (۱۸ اردیبهشت‌ماه) به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج کرد و فرمانی را برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران پس از دوره‌های زمانی ۹۰ و ۱۸۰ روزه امضا کرد.

«حسن روحانی» بعد از خروج آمریکا از برجام گفت در صورتی که ایران در هفته‌های آینده به این نتیجه برسد که با همکاری پنج کشور دیگر می‌تواند به خواسته‌های خود در برجام برسد اجرای این توافق هسته‌ای را ادامه خواهد داد.

بسته پیشنهادی اقتصادی اتحادیه اروپا برای حفظ برجام روز پنجشنبه ۱۴ تیرماه به ایران ارائه شد. آقای روحانی ساعاتی بعد از ارائه این بسته در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور فرانسه و صدراعظم آلمان بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام را «مأیوس‌کننده» خواند و گفت انتظار ایران از بروکسل «ارائه یک برنامه عملیاتی روشن و دارای زمان‌بندی» است.

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران هم از طرف‌های اروپایی خواسته به جای ارائه وعده‌های کلی و مبهم، تعهداتی قابل اجرا و قابل راستی‌آزمایی ارائه دهند.

درباره : مختلف

وقتی رهبری می‌فرمایند مسئولان باید انقلابی باشند، یا دانشگاه باید انقلابی باشد، یا حوزه باید انقلابی بماند، در واقع يك هشدار است. تأکید ایشان بر انقلابی ماندن، نشان می‌دهد که برخي افراد تغییر ماهیت داده، و انقلابی نيستند، یا در حال دور شدن از انقلاب هستند. قدم اول برای جبران اين ضعف، تغییر فکر است؛ به ويژه با توجه به اين‌كه پايه و اساس انقلاب ما ایدئولوژی و نگرش خاص نسبت به عالم هستي، زندگی و انسان بود.

به گزارش اف بی ایرونی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: وقتی رهبری می‌فرمایند مسئولان باید انقلابی باشند، یا دانشگاه باید انقلابی باشد، یا حوزه باید انقلابی بماند، در واقع يك هشدار است. تأکید ایشان بر انقلابی ماندن، نشان می‌دهد که برخي افراد تغییر ماهیت داده، و انقلابی نيستند، یا در حال دور شدن از انقلاب هستند. قدم اول برای جبران اين ضعف، تغییر فکر است؛ به ويژه با توجه به اين‌كه پايه و اساس انقلاب ما ایدئولوژی و نگرش خاص نسبت به عالم هستي، زندگی و انسان بود.

 رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در جمع اساتید و مسئولان شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به این‌که دانشگاه آزاد، دارای نقاط متعدد قوت و نيز ضعف‌هايي است که باید برای تقویت نقاط قوت و هم‌چنین رفع کمبود‌ها، تلاش کرد، افزود: البته این کمبودها كمابيش در همه جا وجود دارد.

آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: به نظر بنده همه کمبودها، سقوط‌ها، لغزش‌ها و مشکلاتي که در زندگی انسان وجود دارد به دوعامل اصلی باز می‌گردد و آن، عدم آگاهي و هوای نفس است.

وی با استناد به آیه‌ای از قرآن کریم اظهار داشت: برخی از مردم به خاطر جهل‌شان، کارهای اشتباهي انجام می‌دهند، در حالی که گمان می‌کنند که رفتارشان بسیار مطلوب و خوب است؛ در نظام ما نیز، چنین افرادی وجود دارند كه سوء‌نیتی ندارند و قصدشان خدمت است، اما اشتباه می‌کنند. این عده شاید کم باشند؛ اما گروه دوم که به نام دین و انقلاب و از روی هوای نفس و به خاطر رسیدن به منافع خود، به نظام ضربه می‌زنند، بیشتر هستند.

استاد اخلاق حوزه علميه قم با بیان این‌که در مواجهه با گروه اول که از روی جهالت با رفتارهایشان ضربه به اسلام و انقلاب می‌زنند، باید آنها را آگاه کرد، ادامه داد: این گروه، سوء‌نیتی ندارند و اصلاح آنها دشوار نیست؛ چون اگر متوجه شوند که كارشان اشتباه است، خودشان تغيير رفتار مي‌دهند. اما مشکل، گروه دوم هستند که تمايلي به پيمودن راه مستقیم ندارند البته همه این افراد مانند هم نیستند؛ برخی از ايشان را می‌توان با اندكي ملاطفت جذب كرد و جلوي خرابکاری آنها را گرفت؛ اما عده‌اي از ایشان كه تعدادشان اندك است، واقعا مصداق كساني هستند كه خداوند متعال در قرآن از آنها با عنوان «شیاطن انس» یاد می‌کند. این گروه به هیچ وجه هدايت نمی‌شوند و قصدشان ضربه زدن به اسلام و نظام است. تنها راه مقابله با این گروه، مبارزه است.

وی افزود: اما بخش دیگري از اين گروه که اکثریت ايشان‌اند، کسانی هستند که در اثر ضعف فرهنگی و نقص تربيتي به خودخواهی، خودمحوری و دنیاگرایی مبتلا گرديده، و منشأ فساد در جامعه شده‌اند. اين گروه با اصلاح وضعيت فرهنگي و جبران نقايص تربيتي قابل علاج هستند، و اگر گفته شود عمده‌ترین گروه هدف انبیاء در جامعه، این گروه بوده‌اند، سخن گزافی نیست.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم ضمن با اشاره به این‌که توقع پيشگيري از همه فسادهاي جامعه با جبران ضعف‌هاي فرهنگي و تربیتی انتظاري بی‌جاست، ادامه داد: اما می‌توان اين ضعف‌ها و نواقص را كاهش داد و جلوی شیوع بیشتر آنها را گرفت. لذا باید افراد مؤثری در اين زمينه تربیت شوند.

وی با اشاره به تأثیر انقلاب اسلامی در تربیت انسان‌های صالح اظهار داشت: حضرت امام(ره) بیش از نیم قرن پیش، به تنهايي حرکتی را شروع کرد كه از عهده هزاران متخصص کارکشته برنمی‌آمد. او نه به كمك حزب و طرفدار و ثروت، بلكه فقط با سرمایه اخلاص، قدم به عرصه گذاشت و کاری کرد، کارستان؛ کاری که اثراتش در اين کشور محصور نماند، و نورش به اقصي نقاط عالم نیز تابید. امروز در هر جای دنیا نوری از اسلام و استكبارستيزي ببینید، متأثر از انقلاب اسلامی است که امام راحل(ره) آن را به پا کرد، و البته هنوز قدر و اهمیت این انقلاب به خوبی درک نشده است.

آیت‌الله مصباح يزدي ادامه داد: بايد توجه داشته باشيم كه نسلی که امام(ره) آنها را تربیت کرد، به تدريج از دنيا مي‌روند؛ اما جاي آنها را چه کسی باید پر کند؟ روشن است كه باید کسانی تربیت شوند که نه فقط جای گذشتگان را پر کنند، بلکه کامل‌تر از آنها باشند؛ چون در زمان امام(ره) اين انقلاب هنوز در ابتداي راه بود، اما امروز با گذشت ۴۰ سال از پيروزي انقلاب، تکمیل آن دشوارتر است. حال، سئوال این است که غیر از مراکز علمی چه فرد يا نهادي عهده‌دار تربیت نسل جديد است؟

استاد برجسته حوزه علميه خاطر نشان كرد: يكي از مراکزی که از ابتدای تأسیس مایه امید براي اين نظام بود، دانشگاه آزاد اسلامی است؛ چون در آن زمان دانشگاه‌های دولتی هنوز تحت اداره و اشراف تربیت‌شدگان رژيم گذشته بود؛ اما دانشگاه آزاد اسلامي تحت نظر افراد انقلابی آغاز به كار كرد.

وي افزود: اما نبايد فراموش كنيم با از ميان رفتن نسل قبلي تدريجاً شرایط تغيير كرده و ارزش‌ها سیر نزولی یافته است و متأسفانه آثار تنزل فرهنگی در کشور مشهود است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علميه قم در ادامه گفت: آیا در ابتداي پيروزي انقلاب احتمال می‌دادید که كساني رسماً پیشنهاد مذاكره بی قید و شرط با رئیس جمهور آمریکا را مطرح كنند؟! در حالي كه همه مردم شعار مرگ بر آمريكا را مثل تکبیر بعد از نماز، لازم می‌دانند، عده ای که بعضي از آنها سابقه فعالیت‌های انقلابی داشتند به خود جرأت مي‌دهند كه بگویند در مقابل آمريكا كه دشمن‌ترین دشمنانِ اين نظام است، دست‌ها را بالا ببریم!

وی افزود: اگر بخواهیم شرايط تغيير كند و جامعه فعلي شبیه انقلابیون نسل اول براي ادامه راه آنها و پيروي از رهبر خود عهد و پیمان ببندد، باید چه کنیم؟ آیا راهپیمایی و شعار دادن كافي است؟

مصباح يزدي با اشاره به این که تغییر فرهنگی بسیار کند صورت می‌گیرد، خاطر نشان کرد: وضع امروز جامعه ما حاصل روندی چهل ساله است که آرام آرام شكل گرفته است، و برای اصلاح نواقص فرهنگي موجود نیز چند دهه وقت لازم است؛ ولی به شرط این که برنامه صحیحی براي اين كار داشته باشیم.

استاد برجسته حوزه علميه قم ادامه داد: قدم اول در اين مسير آن است که از نظر فکری باور کنیم که تفکر امام(ره) صحیح بود. متأسفانه بخشي از مشکلات فعلي جامعه ما ناشي از این است كه كساني معتقدند كه امام(ره) هم اشتباه کرد و اگر از ابتدا با آمریکا، و حتی قبل از آن، با شاه مذاکره می‌کرد، ما امروز این مشکلات را نداشتیم! همين افراد هستند كه می‌گویند مردم خسته‌اند و طرفداران امام(ره) کم شده‌اند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان این‌که راهکار تغيير وضع موجود در اين فرمايش مقام معظم رهبری خلاصه می‌شود که بايد انقلابی باشیم و انقلابی بمانیم، اظهار داشت: زماني كه رهبری می‌فرمایند مسئولان باید انقلابی باشند، یا دانشگاه باید انقلابی باشد، یا حوزه باید انقلابی بماند، در واقع يك هشدار است. تأکید ایشان بر انقلابی ماندن، نشان می‌دهد که برخي افراد تغییر ماهیت داده، و انقلابی نيستند، یا در حال دور شدن از انقلاب هستند. قدم اول برای جبران اين ضعف، تغییر فکر است؛ به ويژه با توجه به اين‌كه پايه و اساس انقلاب ما ایدئولوژی و نگرش خاص نسبت به عالم هستي، زندگی و انسان بود.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به این که تکیه کلام حضرت امام(ره) به عنوان بنیان‌گذار نظام اسلامی، همیشه اسلام بود، خاطر نشان كرد: شاید زماني كه امام(ره) می‌گفت اسلام در خطر است، خیلی از ما متوجه منظور ايشان نمی‌شدیم! کجای اسلام در خطر بود؟ مردم نماز می‌خواندند؛ عزاداری می‌کردند؛ حتی خود شاه به حج می‌رفت و عکس‌های در حال احرام او در ادارات نصب شده بود؛ نماز جمعه خوانده می‌شد؛ امام جمعه تهران را هم شاه تعیین مي‌کرد. کجای اسلام در خطر بود كه امام چنين هشداري مي‌داد؟

وي ادامه داد: اين كه ديگران برای اسلام احساس خطر نمی‌کردند، حاكي از آن است كه اسلام را ناقص و اشتباه فهمیده بودند. آن‌ها تصور می‌کردند که اسلام منحصر در برخي رفتارهاي ظاهري است؛ اما امام (ره) نگاه عمیقی داشت و می‌فهمید اینها ظواهر اسلام است و باطن آن در حال از دست رفتن است.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم افزود: امروز هم بسياري از مؤمنین ما نگاهشان به اسلام همان نگاه قبل از انقلاب و منحصر در نماز و روزه و عزاداری است و روح اسلام و حقیقت آن را فراموش كرده‌اند.

استاد اخلاق حوزه علميه قم تأكيد كرد: اگر بخواهیم انقلابی باشیم، ابتدا باید فکر اسلامی را در خود تقویت کنیم؛ بايد بدانیم فقط ایجاد تغییرات ظاهري در سطح جامعه مشکل را حل نمی‌کند؛ زيرا هر منافقی می‌تواند ظواهر را رعایت کند. ما باید فکر خود را اصلاح کنیم؛ بايد بدانیم چرا آفریده شدیم، به کجا باید برویم، و چه وظیفه‌ای داریم؟

آیت‌الله مصباح یزدی خاطر نشان کرد: متأسفانه هم در حوزه و هم در دانشگاه، در این زمینه ضعف‌های جدی داریم، و نه از فقه و اصول حوزه به تنهايي این مسائل بنیادین و ریشه‌ای، پاسخ داده مي‌شود، و نه علوم انسانی دانشگاه‌ها راه حلي براي اين مسايل دارند.

وی با اشاره به این که مباحث پيش‌بيني شده براي دوره «طرح ولایت» در شش محور به بنیادی‌ترین مسائل فکری جامعه پاسخ می‌دهد، افزود: معرفت‌شناسی، هستی‌شناسی، انسان‌شناسی، شناخت ارزش‌ها، خودسازی و جامعه‌سازی محور‌های این طرح هستند و این بحث‌ها به صورت يك زنجيره مرتبط با هم تدوين و مكرراً براي دانشجويان ارايه شده، كه تأثیرات برگزاری این طرح در دانشگاه‌هاي مختلف فوق تصور بوده است.

وی با اشاره به این که در مجموعه مباحث «طرح ولایت» نظام فکری ـ معرفتی اسلام ارايه شده است، اظهار داشت: برگزاری چنین دوره‌هایی، راه حل مناسبی برای ایجاد شناخت صحیح است که مقدمه و قدم اول در تربیت نسل بعد از انقلاب به شمار می‌رود.

آیت‌الله مصباح یزدی ارائه يك الگوی عملی مانند امام حسین‌(علیه‌‌السلام) و اولیای الهی، و رفتار مناسب اساتید با شاگردان را از دیگر مواردی دانست که برای تربیت و اصلاح افراد نیاز است، و افزود: اگر این تربیت درست صورت بگیرد، جامعه ما انقلابی خواهد ماند؛ اما اگر نگرش ما همانند نگرش مادي سایر مردم دنیا باشد، این تفاوت که بر اساس عادت چند رکعتی نماز بخوانیم، اثری در تربیت صحیح نخواهد داشت.

وي تأكيد كرد: با اصلاح فکر، ارائه الگوهای صحیح از سیدالشهدا(علیه‌السلام)، ساير اولياء و افراد انقلابی، و با التزام عملی به دستورات دینی، اين انقلاب باقی خواهد ماند و ـ‌ان‌شاءالله‌ـ زمینه ظهور حضرت مهدی ـ‌عجل الله فرجه‌ـ نیز فراهم می‌شود.

درباره : مختلف


تصویری عجیب از حمل گوساله با پراید!

درباره : مختلف

باشگاه پرسپولیس پس از جلسه ای که امروز دوشنبه با دروازه بان ملی پوش خود در محل باشگاه داشت، اعلام کرد وی از تمرین بعد از ظهر امروز سرخپوشان را همراهی خواهد کرد.

علیرضا بیرانوند که اعلام کرده بود چند پیشنهاد خوب را در اختیار دارد امروز دوشنبه جهت انجام مذاکرات به باشگاه فراخوانده شد. 

به گزارش اف بی ایرونی، وی پس از حضور در باشگاه ، در نشستی با کاشانی، گرشاسبی و حاجی بیگی حضور پیدا کرد.

در پایان این نشست از سوی مدیریت باشگاه اعلام شد: بیرانوند که تحت قرارداد با باشگاه قرار دارد با وجود پیشنهاد های خوبی که برای بازی در خارج از ایران در اختیار دارد از آن ها چشم پوشی کرده و به فعالیت خود در پرسپولیس ادامه خواهد داد و با پذیرفتن این مساله در شرایط حساس کنونی از عصر امروز سرخپوشان را همراهی می کند.

درباره : مختلف

مرحله دوم طرح سراسری دستگیری اراذل و اوباش مرحله دوم طرح سراسری دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس محلات در تهران بزرگ توسط مأموران پلیس امنیت عمومی فاتب کلید خورد.

درباره : مختلف

دیدار مهم روسای جمهور آمریکا و روسیه در پایتخت فنلاند سرانجام با تاخیر حوالی ۱۵:۴۰ به وقت تهران آغاز شد. پیش از این قرار بود این دیدار ساعت ۱۳ به وقت محلی (۱۴:۳۰ به وقت تهران) برگزار شود، اما به دلیل دیر آمدن پوتین، دیدار دوجانبه با تاخیر برگزار می‌شود.

به گزارش اف بی ایرونی، به نقل از اسکای نیوز عربی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ابتدای این دیدار به ولادیمیر پوتین، همتای روس‌اش بابت برگزاری موفق جام جهانی تبریک گفت.

ترامپ هم‌چنین درباره دیدارش با پوتین افزود: مسائل زیادی وجود دارد که باید در این دیدار درباره آنها گفت‌وگو کنیم. بحث تجارت، نیروهای نظامی، بحث تسلیحات هسته‌ای و ده‌ها مورد دیگر که باید دو طرف آنها را بررسی کنیم. فرصت خوبی است که به عنوان دو کشور بزرگ چالش‌هایی را که بوده پشت سر بگذاریم. ما روابط بدی را تجربه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: جهان اکنون به ما نگاه می‌کند. باید اقدام مثبتی انجام دهیم، از جمله در مورد سلاح‌های هسته‌ای. ما با هم تقریبا ۹۰ درصد سلاح‌های هسته‌ای جهان را در اختیار داریم. مذاکرات در پرونده‌های مختلف بعد از دیدار دو رئیس جمهور توسط تیم‌های کارشناسی ادامه خواهد یافت.

رئیس‌جمهور آمریکا و همتای روس وی در حالی این دیدار را در شهر هلسینکی آغاز کردند که صبح امروز (دوشنبه) ترامپ دیدار دوجانبه‌ای با ساولی نینیستو، رئیس‌جمهور فنلاند داشت.

درباره : مختلف

مدافع استقلال بالاخره مجوز ترک ایران را گرفته اما حالا خبر می رسد که شاید قراردادش را تمدید کند.

مجید حسینی بعد از درخشش در جام جهانی مورد توجه ترابوزان اسپور ترکیه قرار گرفت اما برای ترک استقلال با مشکل مواجه شد.

به گزارش اف بی ایرونی، این مدافع ۲۱ ساله به خاطر قرارداد با استقلال نتوانست در موعد مقرر به ترکیه برود چراکه گذرنامه اش توسط باشگاه ضبط شد اما در نهایت گذرنامه اش را دریافت کرد.

در حالی که همه شرایط برای حضور وی در ترکیه و قرارداد با ترابوزان فراهم شده خبر رسیده که ممکن است تصمیم بگیرد در استقلال بماند.

باید منتظر روزهای آینده ماند و به نظر می رسد پیشنهاد مالی خوبی از استقلال به این مدافع جوان رسیده است.

درباره : مختلف

انگلیس از ساخت جدیدترین جنگنده نسل ششم خود که قرار است جایگزین هواپیمای «تایفون» شود، خبر داد.

به گزارش اف بی ایرونی، وزیر دفاع انگلیس از پروژه‌ای مشترک ساخت جنگنده  جدید نسل ششم خود به نام «تمپست» که قرار است مکمل جنگنده «اف-۳۵» باشد، رونمایی کرد.

 به نوشته وبگاه «دیفنس جورنال» این جنگنده جدید که با هزینه اولیه دو میلیارد دلاری ساخته شده، محصول مشترک چهار شرکت بوده و قرار است سال ۲۰۳۵  عملیاتی شود.

 نمونه جنگنده تمپست اینک درحال گذراندن آزمایش‌های سطح مقطع راداری است.

آنطورکه نشریه «مالیژیا تودی» نیز گزارش کرده، «گاوین ویلیامسن» وزیر دفاع انگلیس در نمایشگاه هوایی «فارنبورو» ضمن اشاره به راهبردهای آتی هوایی کشورش، از نمونه اولیه این جنگنده رونمایی کرد.

دولت انگلیس اعلام کرده که جنگنده تمپست‌ همراه با تایفون و اف-۳۵ ناوگان نیروی هوایی این کشور را شکل می‌دهد و این جنگنده به تدریج جایگزین «تایفون» می‌شود.

این درحالی است که قرار است جنگنده‌های تایفون در سال ۲۰۴۰ زمین‌گیر شوند.

منابع آگاه گفته‌اند که لندن در پی یافتن شرکت‌های بیشتر برای سرمایه گذاری در  ساخت و توسعه این جنگنده است و تاکنون «سوئد» محتمل‌ترین گزینه بوده است.

 از کشورهای «ترکیه» و «عربستان سعودی» به عنوان دیگر علاقه‌مندان سرمایه گذاری در این پروژه نام برده شده است.

روزنامه «گاردین» نیز در همین زمینه نوشت: این جنگنده از فناوری هوش مصنوعی برای شناخت اهدافش استفاده کرده و همچنین با سلاح لیزری به اهداف حمله می‌کند.

درباره : مختلف
صفحات سایت
آخرین مطالب ما
  • تصاویری باورنکردنی از ویرانی‌های سیل در ژاپن
  • جمنا زبان مردم را نمی‌داند/تمامیت‌خواهان فکر می‌کنند سند ششدانگ نظام و انقلاب بنام آنان است/در انتخابات آینده مردم به نظرت افراد اهمیت می دهند نه گروه های سیاسی/ برخی فکر می کنند همیشه جای آنها در قدرت تضمین شده است
  • قبول دارم که روسیه در انتخابات دخالت کرده/سخنان را مرور کردم ، یک جمله را اشتباه گفته ام/خروج ما از برجام، ایران را تضعیف کرد/ ایران کشوری که پنج ماه پیش بود نیست/امیدوارم ایران به ما زنگ بزند/ ایرانی ها مشکلات بزرگی دارند که اگر با ما توافق کنند خیلی راحت‌تر می‌توانند آنها را حل کنند
  • آیت الله مصباح یزدی:آیا در ابتدای انقلاب احتمال می‌دادید کسانی رسماً پیشنهاد مذاکره بی قید و شرط با رئیس جمهور آمریکا را مطرح کنند؟ / همه مردم شعار مرگ بر آمریکا را مثل تکبیر بعد از نماز، لازم می‌دانند، اما عده‌ای با سابقه انقلابی می‌گویند دست‌ها را بالا ببریم
  • تصویری عجیب از حمل گوساله با پراید!
  • بیرانوند از امروز در جمع سرخپوشان
  • عکس/ ژست‌گرفتن اوباش برای دوربین خبرنگاران!
  • ترامپ و پوتین دیدار کردند
  • حسینی در استقلال می‌ماند؟
  • انگلیس از جنگنده نسل ششم خود و رقیب «اف-۳۵» رونمایی کرد + تصویر